1. Home
  2. RestoranDeğerlendirmeleri
  3. Köfteci Zeki

Köfteci Zeki

0

Çankaya’da, ara sokakta, aslında dükkan bile değil, apartman yanı boşluğun üzerine plaka çatı yapılmış, olmuş size dükkan. Ara sokak mekanların meraklısı olduğumdan gitmiştim seneler önce, en iyi tadım karışık ızgarayla olur demiştim, keyifle de yemiştim. Gelen hesap sonrası yıllarca bir saha uğramamıştım. Bu ortama müşterilerinden bu parayı alabildiği ve dükkanını doldurmaya devam edebildiği için de taktir etmiştim Köfteci Zeki’yi.

Köfteci Zeki

 

Aradan yıllar geçti, iş yerinde beraber çalıştığım arkadaşlar gitmeyi önerdiler, daha önce gitmişler memnun kalmışlar, özellikle acılı yoğurduna, atomuna bayılmışlar. Elbette bu sefer karışık ızgara söylemedim, köfte söyledim, ortaya da atom ve piyaz istedik, birer de içecek. Köfteler kurutulmadan kararında pişirilmiş, yanında az yağlı çok hafif kızartılmış ekmekler getiriyorlar. Köfteler %100 dana. Ben köfteye biraz kuzu katıldığında daha çok seviyorum, sadece danadan yapılmıuş ise içerisinde maydanoz gibi ilave lezzetler arıyorum. Kıvamında pişmiş ancak özel bir lezzeti olmayan köftelerdi. Yanındaki ekmek tam kıvamında ve muhteşemdi, kurutmadan hafifçe kızartmışlar. Köfteci Zeki’deki piyaz uzun süredir herhangi bir yerde servis edildiğine şahit olduğum en kötü piyazdı. Fasulyeler çok fazla haşlanmış, üstelik tuzsuz olarak haşlanmışlar. Sanıyorum kuru fasulye kullanılan yemeklerde yapılabilecek en büyük yanlış fasulyeyi tuzsuz haşlamak, ne kadar tuz ekleseniz de durum kurtarılamıyor.

Köfteci Zeki’de hesap, birer köfte, ortaya gelen piyaz ve atom ile birer içecek için kişi başı 16 lira geldi (Mayıs 2016). Yakın çevrede daha uygun fiyata daha güzel köfte yapan yerler var, üstelik mekanları Köfteci Zeki’nin mekanından daha şık.

Köfteci Zeki – İletişim

Adres: 1307 Sok. No:4, Konak/İzmir, Türkiye
Telefon:+90 232 425 6371

Köfteci Zeki Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.