1. Home
  2. RestoranDeğerlendirmeleri
  3. Ayan Mantı Evi

Ayan Mantı Evi

0

Hayli önce yazmıştım, “yeni açılan mantı evini denemeye karar verdik. Ara sokaktaki mekan stratejik bir hata yapıp mutfağı yukarı almış, alt katta yemekleri görmeyince insanlar dükkana çok yönelmiyor, biz de kapalı olduğunu zannettik aslında ilk başta, şaşkın şaşkın bakınırken biri bizi buyur etti. Klimalı ferah mekanın tek müşterileri biziz, her şey yepyeni. Tabaklar, çatal, bıçak evde kullandıklarımdan daha kaliteli ve pırıl pırıl Ayan mantı evinde. Servis içten, sıcak ama biraz yavaş ve acemice. Mantı ve çiğ börek yiyoruz. Mantının sosu benim gönlüme göre fakat içerisindeki mantı yavan, ev yapımı demek zor, marketten alınabilen hazır mantılardan farkı yok. Mantı evi olarak açılan dükkanın mantı performansının daha yüksek olması beklenir. Çiğ börek daha başarılı, İzmir’de çok çiğ börek yemedim ve Bandırma’da yediklerimle kıyaslamıyorum. İçi çokça, hamuru daha ince olursa çok daha iyi olur, daha çıtır olur en azından. Fiyatlar uygun ancak bu yemeklerle çok uzun süre açık kalacağını sanmıyorum mekanın.”

Ayan Mantı Evi, 4 çeşit seçmeli

Sonuç;
Seçmeli ev yemegi yapmaya basladilar, 8 liraya 4 çesit.

Yeni fotoğraflarını paylaştım. Bölge tapldotçu mekanı oldu. Dalyan 3 çeşit 8, ayan 4 çeşit 8, konyalı 4 çeşit 9 lira. Uzun aralıklarla 2 kere gittim, lezzet olarak bu üç mekan arasındaki en zayıfı Ayan, belki uzunca bir süre sonra tekrar şans veririm mekana. Çankaya tabildotçuları listeme aldım mekanı, rakiplerine oradan bakabilirsiniz.

Ayan Mantı Evi – İletişim

Adres: 1341. Sok., No:2 Konak/Izmir
Telefon: 02324821483

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.