1. Home
  2. RestoranDeğerlendirmeleri
  3. Bergama Börek

Bergama Börek

0

Bergama börek, yıllardır çeşitli günlerde kahvaltıma vesile olan mekanlardan biri. Çankaya’da hızlı sabah kahvaltısı tarzı bir liste yaparsam listeye kesin girerler, ilk üçe olamasa da.

Bergama Börek

Patlıcanlı böreklerinin performansı gün be gün değişebiliyor, içerisindeki patlıcan miktarı da değişebiliyor (her sebzenin mevsimi var sonuçta), ancak çıtırlıktan asla taviz olmuyor, o konuda standartlarını çok güzel oturtmuşlar. Bergama börek asıl peynirli börekleri ile meşhur, peynir hamurunun içerisine yoğurulmuş, içerisinde ayrıca pek yok. Benim favorim ise ıspanaklı börek, çıtır değil, yağlı ve yumuşak, çıtır çıtır börek konusunda hassassanız hiç el atmayın. Tüm böreklerini yanında peynir ile seviyorum, peynirimi evden getiriyorum, damak zevkime uygun peyniri bu tip mekanların hiçbirinde bulmak olası değil. Çok da pişi sattıklarını görüyorum, hatta insanların pişi kalmadığı zamanlar suratlarının düştüğünü görüyorum, ama henüz denemedim. Bir gün bu yazıya pişi güncellemesi yaparım belki.

Bergama Börek – İletişim

Adres: 1362 Sok. No: 24 (Fevzi Pasa Caddesi), İzmir

Telefon: 0232 4820206

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.