1. Home
  2. RestoranDeğerlendirmeleri
  3. La Puerta

La Puerta

0

Mekan biraz varuna Gezgin’i anımsatıyor, bu durum biraz da doğal, burası da seyahat sever konseptli. Dekarasyonunu çok beğendim, mekanın dışarıdan görünümü de çok güzel. Rezerve edilmemiş son masaya biz oturduk, bizden sonrakiler kapıdan döndü. Mekanın arka tarafındaki avlusunda, üzeri kapalı olsa dahi, sigara içilmesine izin veriliyor, ilk girdiğimizde fark etmedik, isabet bulduğumuz masa orada değildi, çıkışta göz attığımda duman altıydı. Garsonlar son derece sıcak kanlı ve hoşsohbet, yardımcı olamaya çalışıyorlar. Ben daha önce Muğla’da bir yerel üreticinin ürettiği Gara Guzu adlı biranın burada satıldığını öğrenmiştim, keşke başka ufak üreticiler de çıksa. 2 tipi vardı “amber ale” ve “blonde ale”, her ikisini de beğendik, garson blonde ale’i bayanların daha çok beğendiğini söylemişti, eşimin de beğenisini o kazandı. Yemeklerinin “slow food” yaklaşımı ile yapıldığını söylemişti garsonumuz, dondurulmuş köfte falan yok bizde dediydi. Bira yanına çıtır tabağı söyledik. Dondurulmuş parmak patates, dondurulmuş elma dilim patates, yüksek olasılıkla dondurulmuş soğan halkası, sosis, sigara böreği, kaşar pane ve tavuk parçalarından oluşan tabak devasa. 22 liralık tabağı 2 kişi bitiremedik (nisan 2015), keşke baştan “yarım porsiyon alma imkanı var mı” diye sorsaymışız. Lezzet olarak hiçbir artısı yoktu. Bir daha gittiğimde (gara guzu için gitmeye değer) pad thai ya da hamburger deneyeceğim.

La Puerta, Hamburger

La Puerta’da ikinci gidişimde kötü anlamda oldukça şaşırtıcı bir performansa imza attılar. Bir dahaki sefere hamburger ya da pad thai denerim demiştim, hamburger denedim. Son derece yavan, hiçbir artısı yok. Bir daha gidersem sadece içki çeşitliliği ve mekanı için olacak. Sanıyorum o da ancak ısrar üzerine gerçekleşece çünkü bu sefer servis de çok kötüydü, hem de masadaki arkadaşlara ‘garsona bahşiş bırakanla kavga ederiz’ dememe sebep olacak kadar. Yemeklerimizin tezgahda dakikalarca beklediğini biz görüyorduk, garsonun onların bize gelmesi gerektiğini çözmesi ya dakikalar alıyordu, ya da bizim ona söylememiz gerekiyordu. Uzuuun süre masaya ulaşamayan bira için, ‘o biranın bekleme süresi var, o nedenle hemen getirmiyorum’ demesi ise saçmalığın daniskasıydı.

La Puerta – İletişim

Adres: 1469. Sk. No:71, 35000 Alsancak/Konak/İzmir

Telefon: +90 232 4224457

tags:

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.