Adres Pub

1

Adres Pub’a neredeyse ayda bir gider oldum. Bostanlı’da oturan birinin buranın devamlı müşterisi olmasının ana nedeni Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’ne mekanın yakın olması. Genelde konserlere babamla gidiyoruz ve konser öncesi çevredeki bir yerde karnımızı doyuruyoruz. Ev yemekçi, kafe, balık pişirici derken kendimizi bir sefer bu meyhanede bulduk ve sonrasında başka bir yer keşfi yapmaya gerek duymadık.

Adres Pub mezelerini kendisi yapıyor ve güzel yapıyor, şefler sizi seçim konusunda yönlendireceklerdir ancak ben kızartma ve mücver varsa alın derim. Örneğin gittiğimiz bir gün “taptaze enginar yaptık, daha sıcak, çok beğeneceksiniz” dediler, hakikaten çok lezzetliydi. Sıcaklarda mezelerdeki kadar başarılı değiller ama bunun nedeni mezelerde çıtayı hayli yükseğe koymaları, İzmir meyhaneleri arasında en iyi mezeleri sunan olmaya adaylar.

Adres Pub, İzmir Meyhaneleri

Sıcak konusunda çok seçenek olmuyor, tavuk ızgara, sardalya hemen her gün var, mevsiminde hamsi bulursak kızartmasını milli içki yanına ekliyoruz hemen. Yolun karşı tarafında bulunan balıkçıdan balık alıp, Adres Pub’a pişirtmek de mümkün. Kalamar tava konusunda da tatmin ediyorlar. 2 kişi, 20’lik milli içecek tükettiğimiz, fava, deniz börülcesi, kızartma, mücver ve bir porsiyon da tekir tava aldığımız akşam 100 lira hesap ödedik, bence makul. (Mayıs 2016)

Mekan dar ve uzun, çift cephesi var, Ahmed Adnan Saygun tarafında açık bölümü de var, sigara içmek isterseniz orada izin veriyorlar. Hem bar tipi yüksek masaları, hem normal masaları var, at yarışı takip eden müdavimleri de var. Biz hiç birahane tadında kullanmadık mekanı, bize göre Adres Pub, İzmir Meyhaneleri arasında kabul görmeli.

Adres Pub – İletişim

Adres: Mithatpaşa Cd. 1192-1, 35290 Güzelyalı, Konak/İzmir
Telefon:+90 232 285 4788

Adres Pub Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

tags:

Comment(1)

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir