1. Home
  2. RestoranDeğerlendirmeleri
  3. Yenice Lokantası

Yenice Lokantası

1

Kelle tandır için ne yazık ki çok az alternatif bulabildik işyeri çevresinde, hatta bunu istediğimiz gün yiyebileceğimiz tek bir yer bulabildik, meşhur Yenice lokantası. İsmet Usta geleneğini sürdüren restoran geleneksel Türk mutfağına odaklanıyor, öğle saatlerinde sulu yemek servisi de yapıyor. Markalaşma çabasındaki restoranın fiyatları da marka, turistleri gönül rahatlığıyla götürebileceğiniz mekan yerel halk, yani sürekli gitmek için fazlası ile yüksek fiyatlı, tavuklu sulu yemek 9 lira mesela (Ekim 2014).

Biz birkaç sefer başka yerde bulamadığımız kelle tandırdan yemek için gittik Yenice lokantasına. Genelde gayet kıvamında, sulu, lezzetli oluyor ürünleri, son gidişimizde ise önce son derece adaletsiz tabaklar servis edildi, birimizde yarım, diğerinde çeyrek kelle var gibi. Durumun adil olmadığını söylediğimiz garson “her kellenin boyu aynı değil, size ufağı gelmiş” diyip sıyrılmaya çalıştı, “o zaman sen kelleleri göster biz hangisinin yarısını istediğimizi söyleriz” tadında ısrarcı olunca tabak geri gitti ve tabaktaki et miktarı arttı her nasılsa. Bu sefer yemekten de daha önce aldığımız lezzeti alamadık. Sanıyorum kuzunun mevsimiyle alakalı, yaz ortası daha kuru oluyor herhalde et. Pilav üzeri yarım kelle çok doyurucu değil, fiyat 13 lira (Haziran 2014).

Yenice Lokantası, Pilav Üstü Kelle

Kuzu kelle tandır sevgim devam etmekte ama Yenice lokantasına yıllardır uğramadım, İzmir’de kelle tandır nerede yenir sorusuna güzel bir cevap buldum, Ustabaşı Eti Tandır Çorba Salonu öneririm.

Yenice Lokantası – İletişim

Adres: Fevzi Paşa Bulv. No:131, 35280 Konak/İzmir
Telefon: +90 232 4838320

Comment(1)

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.