1. Home
  2. RestoranDeğerlendirmeleri
  3. Ayvalık Şehir Kulübü, Yörük Mehmet’in Yeri

Ayvalık Şehir Kulübü, Yörük Mehmet’in Yeri

1

Ayvalık ve yemek denince genelde akla Cunda gelir ama Ayvalık’ın iddialı mekanlarından biri de iskeledeki Ayvalık Şehir Kulübü, Yörük Mehmet’in Yeridir. Hem balık ve ızgaralar yapar, akşamları rakılamak için, hem de öğlen ev yemekleri. Biz tencere yemeklerine takıldık, ada köfte ve kavurma istedik, meze dolabında dikkatimizi çeken ot mücverinden de birer tane istedik.

Ada köftenin bize göre hiçbir özelliği yoktu, hatta biraz eti seyreltilmiş gibiydi, fazla kabarmış. Kavurma parmak yalatan cinsten, tuzu hafif fazla olsa da, ekmek bandırılası, ki biz pilavı yanına boca ettik, et sulu oldu, süper oldu. Kral ise ot mücveri idi, ot köftelerini kızartmışlar, toprak kapta üzeri yoğurtlu olarak geldi, bayıldık. Yoğurt ve birayla (büyük bira satmayan, sadece ufak boy satan yerlere sinir oluyorum, bu konuda Ayvalık Şehir Kulübü, Yörük Mehmet’in Yerine kızdım ) birlikte 50 lira ödedik 2 kişi (Mayıs 2015).

Ot mücveri o kadar beğenmiştim ki, evime yakın açılan Ayvalık Balıkçışı Kerem‘de mezeler arasında gördüğümde hemen istemiştim, görmüştüm ki her yerde yememek lazımmış, hele ki beraberinde kazık yediren yerlerde. Neyse, Ayvalık Şehir Kulübü, Yörük Mehmet’in Yerinde ot mücverini şiddetle öneririm.

Ayvalık Şehir Kulübü, Yörük Mehmet'in Yeri, Ot Mücveri

Ayvalık Şehir Kulübü, Yörük Mehmet’in Yeri – İletişim

Adres: Gazinolar Cad. Şehir Kulübü Lokali, Ayvalık/Balıkesir
Telefon +90 266 3121519

Comment(1)

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.