1. Home
  2. RestoranDeğerlendirmeleri
  3. Şükrü Beyin Yeri; Kemeraltı’nda Fincanda Pişen Kahve Nerede İçilir?

Şükrü Beyin Yeri; Kemeraltı’nda Fincanda Pişen Kahve Nerede İçilir?

5

Şükrü bey, 30 yıldan uzun süredir Kemeraltı’nda kahvecilik yapıyor ve mekan fincanda pişen kahvenin mucidi olarak kabul ediliyor. Haliyle Kemeraltı’nda fincanda pişen kahve nerede içilir sorusunun da ilk akla gelen cevabı Şükrü bey. Kahveciliğe başladıktan birkaç yıl sonra fincanda pişen kahveyi yapmaya başlamış Şükrü bey. Artık çevredeki tüm kahveciler bu yöntemi de uyguluyorlar.

Fincanda pişen kahve nedir?

Aslında adı üzerinde, özelliği fincanda pişmesi. Bu kahvenin kişiye özel pişmesini sağlıyor, ortak bir cezveye girmiyor kahve. Tüketirken en büyük özelliği ise, fincan zaten sıcak olduğu için kahve uzun süre sıcak kalıyor ve sohbetin keyfini sürmeye daha çok vakit sağlıyor. Yanında ikram edilen lokumların da.

Şükrü bey fincanda pişen kahve

Fincanda pişen kahvenin köpüğü hayli kalın ve kıvamlı oluyor. İçerken kullanabileceğiniz yöntemlerden biri, fincanı hafifçe sarsarak ya da üzerinden üfleyerek, fincanın üst kısmında oluşan bu kıvamlı köpüğü devirmek, ters yüz etmek. Bunu yapınca kahve daha yoğun kıvamlı oluyor. Bunu yapmazsanız, o köpüğün kenarından alttaki daha akışken kahveyi içeceğiniz için fincanın sonunda bile kalın köpük kalıyor. Her iki durumda da ilk yudum için acele etmeyin, çok sıcak.

Şükrü beyin yeri, Kemeraltı lezzet haritası dahilinde de yer alıyor.

Şükrü Beyin Yeri – İletişim

Adres: 906. Sk. No:27, Kemeraltı, Konak, İzmir

Telefon: +90 537 7922829

Sükrü Bey'in Yeri Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Comment(5)

  1. Kahve çok güzel ,ama Mustafa diye bir garsonu var çok çok kötü,sürekli azarlıyor bu yüzden artık ne ben ne cevremdekiker gitmiyoruz

  2. Mekan otantik,kahve güzel fakat garsonlar berbatin ötesinde kötü,sade kahve istedim zorla şekerli kahve icirdiler,geri gönderdim aynen şekerli kahveyi yine getirdiler,adının Mustafa olduğunu öğrendiğim garson varken oraya asla gidilmez.

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.