1. Home
  2. RestoranDeğerlendirmeleri
  3. Maguey – Paris’te Butik Restoran

Maguey – Paris’te Butik Restoran

0

Paris’te butik restoran arıyorsanız ve özel tatlar tecrübe etmek isterseniz Maguey doğru tercih olacaktır. Küçük bir mekan, sanıyorum aynı anda toplam 16 kişi ağırlayabiliyor ve bunu 4 kişilik gencecik bir kadro ile yapıyorlar. İki kişi mutfakta, iki kişi ise servis alanında. Ben genelde kişilerden çok mekan ve yemeklerin fotoğraflarını çekiyorum, burada bu genç kadronun fotoğrafını çekmemiş olduğuma üzülüyorum, bu yazıya eklerdim.

Maguey restoranda sunulacak yemeklere günlük karar veriliyor, sabit menüleri yok. Ayrıca alakart da çalışmıyorlar, öğlenleri 2li ve 3lü set menü, akşamları ise 3lü ve 5li tadım menüleri. Lezzete odaklı gurme Fransız mutfağı için tercih edilmeli. Mekan Paris’in en meşhur pazarlarından Aligre pazarı yani Marché d’Aligre yakınında yer alıyor. Perşembe günleri güzel bir Pazar kuruluyor, ben de programımı önce pazarı gezecek şekilde yaptım.

Paris'te Butik Restoran Maguey - Mekan

Paris’te Butik Restoran Yemekleri

Başlangıç olarak Brokoli çorbası geldi. Hayli koyu kıvamlı hazırlanmış çorbanın göbeğine, karar hatta karardan biraz daha az pişmiş yumurta yerleştirmişler, sarısı sıvı hatta beyazının da birazı. Üzerine ise ince kıtır kadayıf parçaları serpmişler, güzel bir çıtırlık katmış çorbaya, kıtır ekmeğe alternatif olarak biz de kullanmalıyız bence, ismi bile aynı oralarda. Sofraya iki çeşit de ekmek getirdiler, isli ekmek çok hoşuma gitti.

Maguey Restaurant - Brokoli Çorbası

Ana yemek olarak Uskumru marinesi vardı. Öğlen iki set vardı, diğerinde ana yemek havuç püreli hindi, ben balığı tercih ediyorum. Hafif diri pişirilmiş risotto üzerinde servis edilen uskumru dilimi, üzerinden kaynak makinesi gibi olan pişiricilerle kısa süre pişiriliyor, derili kısmı, yanında da marine kabak ile servis ediliyor.

Paris'te Butik Restoran Maguey - Marine Uskumru

Öğünün yıldızı ise tatlıydı. Çikolatalı ganaj üzerinde bazı dilimleri pişirilmiş incir ve lavantalı dondurma ile sunuldu. Tatlıyla çok da arası olmayan beni bile feci şekilde tavladı, eşim yanımda olsaydı eminim bu lezzetten son derece memnun kalırdı. Dondurmaya kadar her şey kendi imalatları imiş, hatta ikram edilen suyu bile kendileri filtre ediyorlarmış.

Maguey Restaurant - Çikolatalı Ganaj

Paris yeme içme planlarınız içerisine, Michelin’e göz kırpan bu genç kadronun lezzetlerini eklemenizi öneririm.

Maguey – İletişim

Adres: 99 Rue de Charenton, 75012 Paris, Fransa
Telefon: +33 9 81 09 48 92

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.