1. Home
  2. RestoranDeğerlendirmeleri
  3. AvantGarde – Prag’da Modern Öğle Yemeği

AvantGarde – Prag’da Modern Öğle Yemeği

0

Prag’dan dönüşümüz için havalimanına yönelmişken bir ara durak yaptık, daha çok iş merkezlerinin bulunduğu bölgede yer alan AvantGarde restorana uğradık. Bir restoran, bir de cafe patiseri (Cafe Sofa) var aynı binada, biz restoran tarafında Prag’da modern öğle yemeği yiyerek şehre veda ettik.

Tramvay durağına da çok yakın konumda yer alan AvantGarde bir finans şirketinin genel merkezinin yer aldığı binanın altında yer alıyor, ilginçtir, restoran hariç, binada fotoğraf çekmek yasak. Mekan akşamları ve hafta sonları çalışmıyor, bütün odağı iş yemekleri (business lunch Prague), ortam, masaların mesafeleri, müzik sakinliği buna göre düşünülmüş.

AvantGarde - Prag'da Modern Öğle Yemeği

Prag’da Modern Öğle Yemeği

Yemek restorana gelen herkes için tadımlık dana carpaccio ile başlıyor, üzerinde biraz yeşillik ve sos ile, elbette sofraya farklı tip ekmekler ve tereyağı, peynir de geliyor. Çek yemeklerinin hepsinde ekmekleri çok leziz bulduk. Giriş yemekleri olarak 52 derecede pişmiş dana eti ile kum midyesi yani deniz tarağı ile başladık. Mantar, kuşkonmaz ve mayonez ile sunula et, yüksek sıcaklığa maruz kalmadığı için rengini korumuş, eşim, çiğ bu diyerek çatal atmadı, ben nefis buldum. Karnabahar, turp ve mantar ile servis edile kum midyeleri ise öğünün en leziz  tabağı olmaya adaydı.

AvantGarde - Prag'da Modern Öğle Yemeği, 52 derecede pişmiş dana

Ana yemek olarak dana kontrfile ve ızgara domuz geldi. Kontrfile biraz sertçe ve bu nedenle pişirilmesi de zor bir parçasıdır hayvanın ancak burada iri parçaları gayet güzel pişirmişler, yanında soğan ve trüf sosu ile servis ettiler. Elma ve armut ile servis edilen domuz eti ise ince dilimler halinde yağı kızartılarak pişirilmiş, öğünün en leziz tabaklarından biriydi.

Tatlı olarak harika sorbeler yedik, dondurmalarını kendileri yapıyorlarmış, harika da yapıyorlar. Bir de çikolatalı truffle yedik ki çikolata sever eşimi bir süre sessizlik içerisinde bıraktı. Prag’da modern bir öğle yemeği ile seyahatimizi sonlandırdık, AvantGarde restoranda tadım menüsü de bulunduğunu belirteyim, biz vakit darlığından o menüye girişmedik.

AvantGarde – İletişim

Adres: Evropská 2690/17, 160 00 Praha 6, Çekya
Telefon: +420 224 174 224

AvantGarde Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.