1. Home
  2. RestoranDeğerlendirmeleri
  3. Köfteci Yusuf

Köfteci Yusuf

0

Türkiye çapında büyük bir zincir haline geldi Köfteci Yusuf ve bence iyiki de öyle oldu. Ben sadece Köfteci Yusuf Balçova şubesini ziyaret ettim, Selway içerisinde. Tek sefer değil, mükerrer sefer uğradım, yolum oralara düştüğümde tercih ettiğim yerler arasına girdi.

Zincir mekanlar için genel bir tavsiye ile başlayayım, rutinin dışına çıkmamaya çalışın. Ben denemedim ama böyle bir yerde az pişmiş antrikot sipariş ederseniz memnun kalkma ihtimalinizi düşürürsünüz. Köfte konusuna odaklanmış mekanın köftelerini ben beğeniyorum. Köftenin çok damak tadına bağlı bir konu olduğunu, yüzlerce çeşidi olduğunu unutmamalı. Ben köfte harcına kuzu eti hissedilebilir ölçüde girdiğinde mutlu oluyorum ve Köfteci Yusuf’un köftesini beğeniyorum. Daha çok kuzu içeren köfteleri, hele ki içlerine biraz da maydanoz girerse çok daha fazla seviyorum.

Köfte ve Sos, Köfteci Yusuf

Burada hem köfte memnun ediyor hem de karşılığında ödediğim uygun fiyat, hiç çok pişirilip kurutulmuş köfte sunmadılar bana. 200 gramlık, 5 köfte içeren, ciddi doyurucu tabağın fiyatı 12 lira (şubat 2017), normal açsanız 4 adet yeterli olur. Servis ise mest ediyor. Sadece mekanın işletme hızını, servis süratini, açık mutfağında ocak başında olup biteni izlemek için gelmeye değer. Bir mühendis olarak yapılmış olan optimizasyona hayranlık duyuyorum.

Benim tatlı ile pek aram yoktur ancak buraya sadece tatlısı için gelen dostlarım var, ekmek kadayıfına şans vermenizi de öneririm, üzerine kaymak sıvıyorlar adeta.

Köfteci Yusuf Balçova – İletişim

Adres: Selway Outlet, Çetin Emeç Mh. Moda Sk. No:10/E/110, 35330 Balçova/İzmir, Türkiye
Telefon: +90 444 6 162

Köfteci Yusuf Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.