1. Home
  2. RestoranDeğerlendirmeleri
  3. Fıstıklı – İzmir’de Beyran Nerede İçilir?

Fıstıklı – İzmir’de Beyran Nerede İçilir?

1

KAPANDI – Yakınındaki 27 Gaziantep Mutfağı da düzgün beyran yapıyor artık İzmir’de Beyran Nerede İçilir sorusuna uygun bir cevap.

İzmir Atakent’te gerçek Antep ürünleri satan bir dükkan aslında Fıstıklı. Ancak yemek de yapabiliyorlar ve İzmir’de hakkıyla beyran yapan bildiğim tek yer, yani İzmir’de beyran nerede içilir sorusunun cevabı, İzmir’de beyran pazar sabahları Fıstıklı’da içilir şeklindedir. Evet, cumartesi ve pazar günleri yapıyorlar, onu da sadece yılın soğuk yarısında yapıyorlar. Genelde öğlen saatlerinde de bulunabiliyor ama yapılan miktar bitince gerisi yok.

Fıstıklı hayli küçük bir dükkanda yer alan bir aile işletmesi. Antepten getirttikleri ürünleri satıyorlar, yöresel peynirler, salça, zeytin, un, kuru bakliyat ve aklıma gelmeyen onca şey. Ayrıca hazır kuru patlıcan dolması, sarma gibi ürünleri de var. Özel sipariş ile yuvalama ve paça yaptıklarını da biliyorum.

İzmir'de Beyran Fıstıklı'da içilir

Eskiden Gaziantep Koçak baklavadan baklava, şöbiyet ve diğer türevlerini getiriyorlardı, artık tedarikçileri Elmacı Pazarı Güllüoğlu. Ayrıca Antep katmeri de yapıyorlar. Masa kapasiteleri gerçekten çok sınırlı, ama iyi haber mekan sahibi Turgay abi daha çok yemek yapabileceği bir mekan açmak için yer arıyor diye duyduk.

Not: Turgay abi aradığı mekanı Gaziantep’te bulmuş, memleketine döndü.

Fıstıklı – İletişim

Adres: 6440/4 No:4/B Atakent, 35430, Türkiye
Telefon: KAPANDI

Fistikli Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Comment(1)

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.