1. Home
  2. RestoranDeğerlendirmeleri
  3. Doyuran – İzmir’de Manisa Kebap Nerede Yenir?

Doyuran – İzmir’de Manisa Kebap Nerede Yenir?

0

Manisa İzmir’in komşusu, mesela eşim her gün çalışmaya Manisa’ya gidiyor, o derece yakın. Elbette Manisa kebap yemek için de kolaylıkla gidilebilir. Ancak çok yol yapmayalım derseniz ve aklınıza İzmir’de Manisa kebap nerede yenir sorusu gelirse benim verebileceği cevap İzmir’de Manisa kebabın Doyuran’da yenmesi gerektiği olur.

İzmir’de Manisa Kebap Nerede Yenir?

Kemeraltı’nda Şadırvan altında yer alan Manisa kebapçısı Doyuran 1970’den beri hizmet veren İzmir’in marka mekanlarından biri. Son yıllarda yan dükkanı da alarak biraz daha büyüdü, şadırvan çevresine iyice yayıldı. Kemeraltı’nın en keyifli noktalarından birinde yer alan Doyuran’ın dış mekanında, şadırvan altında yemek yeme şansınız olursa öneririm. Genelde cami avlularında yer alan, çevresi musluklarla dolu şadırvandan bir tane bu meydanda var, çevresinde camisi yok. Genelde şadırvan kenarında da hafif tonda müzik yapan birileri yer alıyor.

İzmir’in en iyi Manisa kebapçılarından, hatta benim denediklerim içinde net en iyisi, hiçbir zaman kötü, kurumuş kebap servis edildiğine denk gelmedim. Porsiyonları ufaktır, kebabın sosu lezzetlidir ama biraz az koyuyorlar. En sevdiğim özelliklerinden biri sosu pidelerin yanına koyuyorlar, ki pideler çıtırlıklarını yitirip yumuşamasın. Ayranı ev yapımıdır ve lezizdir, şiddetle öneririm. Kiminin “yahu bu piyazda farklı bir tat var” diyeceği piyazı ben kebabı kadar beğeniyorum ama sofraya ekmek gelmiyor ki yağına, suyuna banalım 🙂

Doyuran Manisa Kebap

Yol da tarif edeyim. Kemeraltı’nda (eski) balık haline Kızlar Ağası hanı tarafından gelince, gelir gelmez sağdaki trafiğe kapalı dar sokağa girin, şadırvanın karşısında sizi bekliyor Doyuran. Sadece manisa, piyaz ve ayran ideal sipariş (gerçi döneri de düzgündür). Ayranı, litrelik cam şişeyle getiriyorlar, süper. Pideler tereyağını hem emmiş, hem de hamurlaşmamış oluyor sos kenarda olduğu için. Çay ikramı genelde yok. Yemek üzerine tatlı isteseniz bile yok, masa bir an önce boşalsın istiyorlar. Mekanda tuvalet bile yok, onun temizlediğine de emek harcamak istemiyorlar. Fiyatları marka bilinirliğini yansıtır şekilde yüksek.

Doyuran Manisa Kebap – İletişim

Adres: 866 Sokak No:14, Kemeraltı, İzmir

Telefon: +90 232 4251263

Doyuran Manisa Kebap Salonu Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.