1. Home
  2. RestoranDeğerlendirmeleri
  3. Damla Restoran

Damla Restoran

3

Uzun süre notlarım arasında bekledi Alsancak Damla Restoran, bir türlü deneme fırsatı oluşturamamıştım. İzmir’in çok eski birahanelerinden, artık kapanmış olan Doy Doy adlı mekanın yanındaki sokağa girince solda yer alan ufak bir mekan. Hava güzel olduğunda üzerinde bulunduğu ara sokak üzerine masalar çıkarıyor, pek trafik olmayan sokak rahatsız edilmeden yemek yemeniz için uygun. Elbette sokağa çıkarılan masalar sokak lambaları ile aydınlanıyor, bizim tepemizdeki lamba arada kısa süre yanıp geri kapanıyordu (kapalı hali tercihimizdi).

Klasik mezelerin yanında sakatat çeşitleri de bol, dil, beyin gibi. Ben yabancı konuğumuzu zorlamamak için sakatat tercih etmedim, en klasik Türk mezelerinden istedim, bir de isli et. Daha sonra öğrendim pek beğendiğimiz isli eti Makedonya’dan getirtiyor olduklarını. Ben güvensizlik duymasam da rakının sürahide getiriliyor olması bir çok kişiyi rahatsız edebilir.

Damla Restoran, Mezeler

Ana yemek olarak ise et sunuyorlar. Mekanın sahibi beyefendi ikişer şiş kuzu önerdi, birbirinden farklı. İsimlerini de söyledi ama aklımda kalmadı. Çöplerin dolu dolu olduğunu belirtmeliyim, 3 kişi 5 çeşit meze ve peynir üzerine birer şiş bile yesek yetecekmiş, ancak geriye hiçbir şey bırakmadığımız da belirteyim. Etlerden birinin yanında gelen hardallı acı sosu da etlerin kendisi kadar beğendim, mekanı gönül rahatlığıyla İzmir meyhaneleri listeme de dahil ettim.

Damla Restoran – İletişim

Adres: Alsancak Mahallesi, 1407 Sok. 8/B, 35220 Konak/İzmir

Telefon: +90 232 464 6655

Damla Restaurant Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Comment(3)

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.