1. Home
  2. RestoranDeğerlendirmeleri
  3. Antep’li Ramazan Usta

Antep’li Ramazan Usta

0

Yıllar önce Bornova’daki mekanına gitmiştim Antep’li Ramazan Usta’nın, pek de memnun kalmıştım. Ancak mekana rezervasyonsuz gitmek pek doğru değildi, sıra beklemek gerekiyordu. Bayraklı’ya taşındı mekan. Hayli arandan sonra gidebildim, devasa bir yer açmış. Fakat yine rezervasyonsuz gitmemek lazım, biz cumartesi gecesi sırada üçüncülüğe yazıldık. Neyse ki 5 dakika dolmadan sıra bize geldi. Bir antep lahmacun, bir adana, bir küşnemeli hünkar, iki ayran bir de tatlı söyledik.

Antep usulüne uygun olarak tabaklar ve ayran sunulan bardaklar bakır (elbette kalaylı). Garsonun kalabalık nedeniyle gecikebileceğini söylediği lahmacun gecikmeden geldi. İddia ediyorum, İzmir’in en iyi lahmacununu yapıyor Antep’li Ramazan Usta. Ben lahmacunu antep usulü severim, rengi kırmızıya değil, yeşile çalmalı.

Kebaplarda gayet başarılıydı ancak tekrar gidişimde hünkar sipariş etmem. Adana konusunda ise İzmir’in en iyisi değilse de iyiler arasında yerini alır. Kebap yanında gelen lavaş konusunda ciddi zayıflar, lavaşlar kalın ve lezzetsiz, daha ince olmalı ve biraz daha çok pişmeli.

Tatlı ile benim işim yok, eşim kendinden geçti. Hesap toplam 53 lira tuttu (Nisan 2015).

Antep'li Ramazan Usta

Akşamına her ikimizin de bir miktar gaz sıkıntısı çekmiş olması ise tesadüf olmamalı ama sırf lahmacunu için tekrar tekrar gideceğim.

Antep’li Ramazan Usta – İletişim

Adres: Mansuroğlu, 286/6. Sk. Bayraklı, Türkiye
Telefon: +90 232 342 8089

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.