1. Home
  2. RestoranDeğerlendirmeleri
  3. Antakya İl Sınırı

Antakya İl Sınırı

0

Antakyalı, lezzet meraklısı arkadaşımın önerisi ile gittim Antakya İl Sınırı’na (aile yemeği organize ettim). Menüsünde ismine uygun şekilde Antakya usulü mezeler var. Humus, Tarator, zahter salatası, kıymalı çiğ köfte, biberli ekmek ve gavurdağ salatası istedik. Bunların içinde en düzgünleri Humus idi, İzmir’de yediğim en iyi humuslardan. Taratorun bence tahini çok olmuş, Adana‘da çok daha iyilerini yemiştim. Zahter mevzuunu ben sevmem ama usulüne uygun görünüyordu. Kıymalı çiğ köfte, kavrulmuş kıyma ile geliyor, usulüne uygun olarak, kıyma çiğ köfte tadını eziyor, usulüne uygun olarak 🙂 Biberli ekmeği çok beğendim, humusla beraber gecenin en iyileriydi. Gavurdağ salatası diye üzerine ceviz eklenmiş çoban salata geldi, konuyla alakası yoktu.

Asıl sürpriz kebaplarda idi, menüde kebapların en başında “tavuk beyti” diye bir garip şey görünce şaşırmıştım zaten. Garsona ‘biz gerçek kebap isteriz, kuzucuyuz’ dedik, ‘biz kuzu kullanmıyoruz, müşteriler istemiyor’ cevabını aldık. En ifrit olduğum cevap tipidir, Antakya İl Sınırı adı altında kumpir ve pizza da satarım yaklaşımının başlangıcıdır. Neyse, tepsi kebabı, harbiye dürüm ve kuzu aşkına kuzu pirzola söyledik. Tepsi kebabı çok domatesli oluyor, daha yalın et tadı için kağıt kebabı söylemenizi öneririm, salça ve domates tadı öne çıkmamış olur. Harbiye dürümün lavaşı çok kalın, incelte incelte yedik, kuzu pirzola biraz köşelerinden yanmış olsa da düzgündü.

Antakya İl Sınırı, tarator

Pek yolumun üstü olmayan mekan çok tatmin etmedi, Bayraklı bölgesine yemeğe gideceksem Antepli Ramazan Usta’yı tercih ederim, hatta arada özel olarak yolumu bile düşürürüm.

Not: 10 kişilik rezervemizi unutmuşlar, masa ayırmamışlar ama sıkıntı olmadı, genel olarak servis biraz şaşkın diyebilirim.

Antakya İl Sınırı – İletişim

Adres: Mansuroğlu, 1593/1. Sk. No:12, Bayraklı, Türkiye

Telefon: +90 232 461 9911

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.