1. Home
  2. RestoranDeğerlendirmeleri
  3. Baraka

Baraka

2

Baraka, yaz aylarında mutlaka uğradığım, İzmir’in en özel restoranlarından biri. Bostanlı’nın göbeğinde yer alıyor ancak öylesine sakin bir köşedeki sizi şehir dışına çıkmışsınız gibi hissettiriyor. Hiçbir yere varmayan, U şeklinde bir sokaşın dibinde, genelde diğer taarftaki pasajdan ulaşmak daha kolay. Yol bir yere varmadığından trafik olmuyor, caddelerin sesinin buraya ulaşmasını ise çevreleyen apartmanlar önlüyor. U şeklindeki yolun ortasında kalan alan da çimenlik, çiçeklik. Şehrin göbeğinde kentten uzaklaşmış hissediyor insan.

Baraka Meyhane

İzmir Meyhaneleri yazımda da bahsettim, hiçbir lezzetini özel olarak öneremem, hemen herşey vasat seviyede. Eskiden mutfakları daha dardı ve “siz ne isterseniz alır geliriz” diyerek menü sunmazlardı, canınız pizza çektiyse onu getirtirlerdi. Artık mutfaklarını genişlettiler ve kendileri yapıyorlar sunduklarını. Hellimli levrek sarma ve kiremitte tavuk vasatı az aşan yiyeceklerden. Mekana lezzetleri için değil, güzel ortamında, dar masalarında meyhane sohbeti etmek için gidin. Eskiden fiyatları da çok uygundu, son zamanlarda popülerite artınca azıcık fiyatlar da arttı ama hala makul. 2 kişi, birer peynirli söğüş takım, fava, deniz börülcesi, birer levrek sama, kalamar tava yanında 35lik rakı ve ilave duble rakıya 175 lira hesap geldi (temmuz 2016).

Baraka – İletişim

Adres: Cemal Gürsel Caddesi No:75/1c P3 Bostanlı, Karşıyaka, İzmir

Telefon +90 232 3627428

Baraka Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

tags:

Comment(2)

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.