1. Home
  2. RestoranDeğerlendirmeleri
  3. Özcan’ın Yeri

Özcan’ın Yeri

1

Yıllarca adını duyup yolumu düşüremediğim mekana bir arkadaş sayesinde bir öğlen gidebildim. Tepecik’te olduğu için işe de yakın değil, arabayla gelip bizi işyerinden alaln arkadaş sayesinde tabelası olmayan mekana ulaştık. Yüksek bahçe duvarlı mekanın pek de geniş olmayan kapısından girince başka bir dünyaya açılıyorsunuz, son derece sevimli ve salaş, bol yeşillikli bir bahçe. Kuru fasulye ve köfte yemiştik, gayet lezzetlilerdi. Masaya gelen suyun soğukluğunu görünce akşam bir rakı içmeye de gitmeye de karar verdik.

Özcan'ın Yeri Meyhane

Meze sayısı çok değil, masaya turşu ve olağanüstü lezzetli biber zaten geliyor, patlıcan ezme ve piyaz da genelde bulunuyor. Üzerine, köfte, uykuluk, badem, kokoreç, et şiş gibi ızgaralar. Kiraların hayli düşük olduğu bir semtte olmasına rağmen gayet fiyatlı bir yer olduğunu belirtmeliyim Özcan’ın Yeri’nin aynı zamanda İzmir Meyhaneleri arasında en özellerden biri olduğunu da.

Son gidişim de tam tarihi de tutturmuşum, senelik biberler hazırlanıyordu. Tüm ekip toplanmış, közlenmiş kırmızılar soyuluyor, kazanlarda harmanlanıyordu, mekanın renkli ortamını daha da renklendirmişti. İzmir’deki en sürpriz güzellikteki mekanlardan biri, Kemer İzban durağına çok yakın.

Özcan’ın Yeri – İletişim

Adres: Güney Mahallesi, 2201 Sokak, No 34, Konak, İzmir

Telefon: 02324495521

Comment(1)

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.