1. Home
  2. DünyaMutfakları
  3. Cezayir’de Nerede Ne Yenir

Cezayir’de Nerede Ne Yenir

1

Emir Abdelkadir heykelinden Grande Poste yönüne giderken iki sokak ileride solda Le Tyrolien isimli restoran, hem Fransız usulü ızgara et çeşitleri ve ızgarada pişmiş Camembert peyniri ile Şarabınızı yudumlamak için inanılmaz güzel ve eşine pek rastlanmayacak bir mekân. Bulamama ihtimaliniz yüksek. 3 sokak geri gittiyseniz, bilin ki geçtiniz. Sokak arasında, hep kapalı duran, kapıyı çaldığınızda açılıp, tipiniz beğenilirse içeri alındığınız, yukarıda size uygun kişi adedi kadar yer boşalana dek giriş holünde şarap veya biranızı içerek beklediğiniz, Cezayir’e gelmişken mutlaka uğramanız gereken bir mekân, Cezayir’de nerede ne yenir sorusunun ilk cevabı.

Civarda Le Tyrollien, açık ara önde giden bir mekân. Ucuz ama güzel pizza yemek isterseniz, Pizzeria Jours & Nuit denenebilir. Hem lezzetli pizzaları var, hem de çok uygun fiyatlı. İki pizza 1500 Dinar ve 2 gün yetecek kadar büyük.

Ayrıca, Grande Poste’dan bu kez diğer yöne, üniversite tarafına doğru giderseniz, Restoran de Facultee de yine keyifle oturulup yemek yenebilecek ve içki içilebilecek bir mekân.

Kılıç Balığı - Cezayir’de Nerede Ne Yenir

Cezayir’de Nerede Ne Yenir

Le Tyrolien: Et yemekleri için mükemmel mekan. Cezayir’de iki tane le tyrolien var. Emir Abdülkadir meydanının yakınındakine giderseniz, içki içebilirsiniz. Sidi Yahya bölgesindeki ise alkolsüz.

La Casbah: Blida’da bir Türk Kebapçısı. Karışık kebabı tavsiye ederim.

Tel: +213 661 61 56 09

Le Bosphore: Cezayir’de bir ocakbaşı. Rakı ve kebap eşliğinde güzel bir akşam için kesinlikle tavsiye ederim.

Adres: Résidence Chabani, Val d’Hydra, Alger, Algeria

Tel : +213 21 48 40 26

Le Tantra: Canınız kazık çektiğinde, en güzel yiyebileceğiniz yerlerden biri. Ama kesinlikle sunum ve lezzet bir o kadar güzel.

Tel: +213 21 65 46 54

Hipopotam: Güzel bir yemek ve yanında şarap için güzel bir mekan

Restaurant Chez Sauveur: La Madraque denilen limanda, iki katlı bir yer. İçki içip balık yiyebilirsiniz. Arkasından limanda güzel bir yürüyüş yapılabilir. Restaurant’ı öneririm. Fakat ilk gittiğinizde, seçtiğiniz balıkla aldığınızın aynı olduğuna emin olun. Karidesleri de istemeden önce mutlaka görün.

Eğlence: Rose Blue disco-bar, Ramada Oteli Disko, Maqam E-chaid meydanının ortasındaki yer altı çarşısının en alt katında bir bar var. Ayrıca Hilton otelinde de disco bar olduğunu duydum, hiç gitmedim. Özellikle Perşembe akşamları gitmenizi tavsiye ediyorum. Cezayir’in diğer yüzünü göreceksiniz. Muhtemelen de bunu beklemiyor olacaksınız.

Comment(1)

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.