1. Home
  2. RestoranDeğerlendirmeleri
  3. Bergama Köftecisi

Bergama Köftecisi

2

Ne yazık ki KAPANDI

Kemeraltında Pirinç işhanın hemen yamacındaki sokaktaki Bergama Çorba ve Köfte salonunun mekanı sıradan bir pideci görünümünde, ince bir dekorasyonu yok, çok çeşidi de yok, çorba, köfte, piyaz, yoğurt, kemalpaşa tatlısı. Bergama Köftecisi’nde içtiğim kelle paça çorbası gerçekten bu çevrede yediğim en iyi çorba olmaya aday, gidenlere ısrarla öneririm. Tavuk çorbası ise oldukça sıradan.

Hemen her köftecide olduğu gibi 3 tip köftesi var Bergama Köftecisi’nin; sade, kaşarlı, acılı. Her üçü de tombul tombul ve çok şiddetli ateşe maruz bırakılmadan, hem içleri çiğ kalmadan hem de kurutulmadan pişiriliyorlar. Hafif acıyla aranız iyi ise şiddetle ve ısrarla acılı köftelerini öneririm. Piyazları köfte ve çorbanın yanında zayıf kalıyor, fasulyeleri pek lezzetli değil. Kemalpaşa ise tatlıyla pek arası olmayan beni bile etkilemeyi başarıyor, hem kemalpaşa tatlıları standardın oldukça dışında lezzete sahip, hem de tahinleri gayet lezzetli ki ben aslında tahinden de pek haz etmem. Çay ikram ediyorlar yemek üzerine. Ucuz değiller ama karşılığını veriyorlar.

Aslında Buca çıkışlıymış ama oradaki mekanlarına ben hiç gitmedim, burasının da organik hiçbir bağı yok ancak menü ve performans aynı diye duydum. Bergama köftecisi fiyat bilgisi merak edenler için Ocak 2017 fiyatı ile az ayak paça ve porsiyon acılı köfte 21 lira.

Bergama Köftecisi

Bergama Köftecisi – İletişim

Adres: 863 Sokak No:1 Pirinç Center Sokagi Konak/İzmir
Telefon: +90 232 482 0363

Comment(2)

  1. Buca’daki mekana +10 kez gitmişliği olan biri olarak eksiği yok fazlasi var diyebilirim. Şirinyer Nato’nun kapısındaki taksi durağının yanındaki mekana dair bir şey ilave edeceksem, kulağa garip gelecek biliyorum ama domates çorbası çok iyidir. Ve evet domates çorbası.

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.