1. Home
  2. RestoranDeğerlendirmeleri
  3. Acı Biber Lokantası

Acı Biber Lokantası

0

Aci Biber Lokantası, yıllardır istikrarlı hizmet veren ev yemekleri lokantası. Oldukça hoş bir mekan. Bir çok ziyaret sonrası vardığımız sonuç gidildiğinde sebze tabağı yenmesi gerektiği. Diğer yemekleri nedense çok makul fiyatlı değil, çok da lezzetli değil, çorbaları çok kıvamsız. Zeytinyağlı tabağı ise son derece doyurucu ve lezzetli. Senelerdir bu çevrede yediğim sebze tabakları içinde birinciliği hak ediyor. Her aldığınızda ayrı bir içerik ile çıkıyor karşınıza, kısır tabağın tek vazgeçilmezi ve çok lezzetli. Tabak genelde mevsimine uygun dolma ya da sarmasız da kalmıyor. Yoğurt ya da yoğurtlu bir meze, barbunya pilaki de sıklıkla yer alıyor Acı Biber’in zeytinyağlı tabağında. Taze fasulye ya da bakla mevsimine göre yerini pırasa, brokoli gibi sebzelere bırakıyor. Tabağı bitirememe ihtimalini göz önünde bulundurun, mutlaka kısıra yer ayırın. Cuma günü giderseniz sebze tabağı bulamazsınız.

Acı Biber Lokantasın’da favorim sebze tabağı ama bir süredir canım bamya çekiyordu, evde yapmaya da üşeniyorum, temizlemesi zor. Pek güzel pişirmişler, sümüklenmemiş, tadı tuzu yerinde. Yanına da kısır aldım, sebze tabaklarından biliyorum zaten, kısırda da kaliteyi tutturuyorlar. Afiyetle yedim, aşçılarının ellerine sağlık.

Acı Biber Sebze Tabağı

Mekanın temel bir kusuru olduğunu da belirtmeliyim, ne ödeyeceğimizden asla emin olamıyorsunuz, aynı gün aynı yemeği yiyenlerin farklı rakamlar ödediğine şahit oldum.

Acı Biber Lokantası – İletişim

Adres: 1379 Sok. No:57 Efes Is Hani B Blok Z8 Çankaya Izmir
Telefon: +90 232 445 8261

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.